Make your own free website on Tripod.com

NRL Clubs ] 2001 Results ] [ 2000 Results ] 1999 Results ] 1998 Results ] Comp Rules ] About Me ]

2000 Draw & Results


Round 1 - Feb 5 / 6 / 7
Sydney Roosters 20 Parramatta Eels 16 Stadium Australia Sat 6:30pm Bill Harrigan
St George-Illawarra 12 Sharks 28 Stadium Australia Sat 8:30pm Tim Mander
Auckland Warriors 14 Melbourne Storm 6 Ericsson Stadium Sun 6:00pm Sean Hampstead
Wests Tigers 24 Brisbane Broncos 24 Campbelltown Stadium Sun 6:00pm Paul Simpkins
Northern Eagles 24 Newcastle Knights 14 NorthPower Stadium Sun 6:00pm Stephen Clark
Penrith Panthers 19 North Qld Cowboys 6 Penrith Stadium Sun 7:30pm Mark Oaten
Canberra Raiders 14 Bulldogs 2 Bruce Stadium Mon 7:30pm Matt Hewitt
Round 2 - Feb 11 / 12 / 13 / 14
Parramatta Eels 10 Brisbane Broncos 18 Parramatta Stadium Fri 7:30pm Moghsen Jadwat
Newcastle Knights 38 Melbourne Storm 6 Marathon Stadium Sat 6:30pm Bill Harrigan
Sharks 28 Sydney Roosters 2 Toyota Park Sat 8:30pm Sean Hampstead
St George-Illawarra 12 North Qld Cowboys 6 WIN Stadium Sat 8:30pm Matt Hewitt
Bulldogs 0 Penrith Panthers 26 Stadium Australia Sun 6:00pm Paul Simpkins
Canberra Raiders 22 Northern Eagles 8 Bruce Stadium Sun 8:00pm Tim Mander
Wests Tigers 17 Auckland Warriors 16 Leichhardt Oval Mon 7:30pm Mark Oaten
Round 3 - Feb 18 / 19 / 20 / 21
St George-Illawarra 0 Bulldogs 24 Sydney Football Stadium Fri 7:30pm Sean Hampstead
Parramatta Eels 19 Sharks 18 Parramatta Stadium Sat 6:30pm Paul Simpkins
Canberra Raiders 16 Melbourne Storm 12 Bruce Stadium Sat 8:30pm Mark Oaten
Sydney Roosters 32 North Qld Cowboys 12 Sydney Football Stadium Sat 8:30pm Stephen Clark
Auckland Warriors 10 Brisbane Broncos 28 Ericsson Stadium Sun 6:00pm Bill Harrigan
Newcastle Knights 46 Wests Tigers 8 Marathon Stadium Sun 6:00pm Tim Mander
Northern Eagles 27 Penrith Panthers 16 Brookvale Oval Mon 7:30pm Moghsen Jadwat
Round 4 - Feb 25 / 26 / 27 / 28
Sydney Roosters 12 Bulldogs 32 Sydney Football Stadium Fri 7:30pm Bill Harrigan
Sharks 14 Brisbane Broncos 18 Toyota Park Sat 6:30pm Stephen Clark
Auckland Warriors 18 Newcastle Knights 18 Ericsson Stadium Sat 6:30pm Paul Simpkins
Northern Eagles 21 St George-Illawarra 20 NorthPower Stadium Sat 8:30pm Tim Mander
Wests Tigers 18 Canberra Raiders 10 Leichhardt Oval Sun 6:00pm Moghsen Jadwat
Penrith Panthers 30 Melbourne Storm 22 Penrith Stadium Sun 8:00pm Sean Hampstead
Parramatta Eels 18 North Qld Cowboys 26 Parramatta Stadium Mon 7:30pm Mark Oaten
Round 5 - Mar 3 / 4 / 5 / 6
Melbourne Storm 70 St George-Illawarra 10 Melbourne Cricket Ground Fri 7:30pm Bill Harrigan
Brisbane Broncos 20 Newcastle Knights 14 ANZ Stadium Sat 5:30pm Tim Mander
Bulldogs 22 Parramatta Eels 12 Stadium Australia Sat 7:30pm Stephen Clark
North Qld Cowboys 12 Sharks 26 Dairy Farmers Stadium Sat 8:30pm Moghsen Jadwat
Wests Tigers 22 Penrith Panthers 10 Leichhardt Oval Sun 6:00pm Mark Oaten
Sydney Roosters 22 Northern Eagles 2 Sydney Football Stadium Sun 8:00pm Paul Simpkins
Canberra Raiders 56 Auckland Warriors 12 Bruce Stadium Mon 7:30pm Sean Hampstead
Round 6 - March 10 / 11 / 12 / 13
Melbourne Storm 42 Sydney Roosters 10 Olympic Park Fri 7.30pm Tim Mander
Parramatta Eels 16 Northern Eagles 14 Parramatta Stadium Sat 6:30pm Sean Hampstead
Penrith Panthers 31 Auckland Warriors 24 Penrith Stadium Sat 8.30pm Moghsen Jadwat
North Qld Cowboys 8 Brisbane Broncos 50 Dairy Farmers Stadium Sat 7.30pm Bill Harrigan
Newcastle Knights 40 Canberra Raiders 10 Marathon Stadium Sun 2.30pm Stephen Clark
St George-Illawarra 9 Wests Tigers 15 WIN Stadium Sun 4.30pm Paul Simpkins
Sharks 14 Bulldogs 4 Toyota Park Mon 7.30pm Mark Oaten
Round 7 - Mar 17 / 18 / 19
Brisbane Broncos 14 Canberra Raiders 6 ANZ Stadium Fri 7.30pm Sean Hampstead
Auckland Warriors 8 St George-Illawarra 36 Ericsson Stadium Sat 4.30pm Mark Oaten
Northern Eagles 30 Sharks 2 Brookvale Oval Sat 7.30pm Tim Mander
Melbourne Storm 16 Parramatta Eels 12 Olympic Park Sat 8.30pm Kelvin Jeffes
Penrith Panthers 10 Newcastle Knights 30 Penrith Stadium Sun 2.30pm Bill Harrigan
Sydney Roosters 35 Wests Tigers 6 Sydney Football Stadium Sun 2.30pm Stephen Clark
Bulldogs 8 North Qld Cowboys 18 Stadium Australia Sun 2.30pm Paul Simpkins
Round 8 - Mar 24 / 25 / 26
Newcastle Knights 18 St George-Illawarra 25 Marathon Stadium Fri 7.30pm Sean Hampstead
Canberra Raiders 30 Penrith Panthers 6 Bruce Stadium Sat 2.30pm Paul Simpkins
Sharks 26 Melbourne Storm 14 Toyota Park Sat 7.30pm Bill Harrigan
North Qld Cowboys 50 Northern Eagles 10 Dairy Farmers Stadium Sat 8.30pm Mark Oaten
Brisbane Broncos 24 Bulldogs 14 ANZ Stadium Sun 2.30pm Steve Clark
Auckland Warriors 26 Sydney Roosters 22 Ericsson Stadium Sun 2.30pm Tony Archer
Wests Tigers 14 Parramatta Eels 14 Leichhardt Oval Sun 2.30pm Tim Mander
Round 9 - Mar 31 / Apr 1 / 2 / 3
Penrith Panthers 18 Brisbane Broncos 2 Penrith Stadium Fri 7.30pm Mark Oaten
Sharks 12 Wests Tigers 16 Toyota Park Sat 2.30pm Steve Clark
Parramatta Eels 24 Auckland Warriors 22 Parramatta Stadium Sat 7.30pm Paul Simpkins
Melbourne Storm 28 North Qld Cowboys 6 Olympic Park Sat 7.30pm Moghseen Jadwat
St George-Illawarra 24 Canberra Raiders 18 Sydney Football Stadium Sun 2.30pm Sean Hampstead
Bulldogs 22 Northern Eagles 14 Stadium Australia Sun 2.30pm Bill Harrigan
Sydney Roosters 20 Newcastle Knights 18 Sydney Football Stadium Mon 7.30pm Tim Mander
Round 10 - Apr 7 / 8 / 9
Brisbane Broncos 18 Melbourne Storm 18 ANZ Stadium Fri 7.30pm Bill Harrigan
Bulldogs 18 Auckland Warriors 18 Stadium Australia Sat 2.30pm Mark Oaten
Northern Eagles 10 Wests Tigers 18 NorthPower Stadium Sat 7.30pm Sean Hampstead
Parramatta Eels 14 Penrith Panthers 12 Parramatta Stadium Sat 7.30pm Moghseen Jadwat
Canberra Raiders 24 Sharks 18 Bruce Stadium Sun 2.30pm Tim Mander
St George-Illawarra 24 Sydney Roosters 20 WIN Stadium Sun 2.30pm Steve Clark
Newcastle Knights 28 North Qld Cowboys 6 Marathon Stadium Sun 2.30pm Paul Simpkins
Round 11 - Apr 14 / 15 / 16
Sharks 42 Newcastle Knights 16 Toyota Park Fri 7.30pm Bill Harrigan
Penrith Panthers 22 Sydney Roosters 30 Penrith Stadium Sat 2.30pm Paul Simpkins
Melbourne Storm 44 Northern Eagles 18 Olympic Park Sat 7.30pm Mark Oaten
North Qld Cowboys 12 Auckland Warriors 18 Dairy Farmers Stadium Sat 7.30pm Sean Hampstead
Wests Tigers 14 Bulldogs 22 Campbelltown Stadium Sun 2.30pm Moghseen Jadwat
Brisbane Broncos 34 St George-Illawarra 18 ANZ Stadium Sun 2.30pm Tim Mander
Canberra Raiders 2 Parramatta Eels 14 Bruce Stadium Sun 2.30pm Steve Clark
ANZAC TEST- April 21
Australia 52 New Zealand 0 Stadium Australia Fri 7:30pm Bill Harrigan
Round 12 - Apr 22 / 23 / 24 / 25
Wests Tigers 8 North Qld Cowboys 18 Leichhardt Oval Sat 2:30pm Paul Simpkins
St George-Illawarra 28 Penrith Panthers 20 Sydney Football Stadium Sat 7:30pm Sean Hampstead
Northern Eagles 16 Brisbane Broncos 6 Brookvale Oval Sun 2:30pm Mark Oaten
Newcastle Knights 26 Parramatta Eels 23 Marathon Stadium Sun 2:30pm Tim Mander
Auckland Warriors 24 Sharks 20 Ericsson Stadium Mon 2:30pm Moghseen Jadwat
Sydney Roosters 21 Canberra Raiders 14 Sydney Football Stadium Mon 2:30pm Bill Harrigan
Bulldogs 22 Melbourne Storm 44 Stadium Australia Tue 2:30pm Steve Clark
Round 13 - Apr 28 / 29 / 30
Brisbane Broncos 28 Parramatta Eels 6 ANZ Stadium Fri 7:30pm Paul Simpkins
North Qld Cowboys 50 St George-Illawarra 4 Dairy Farmers Stadium Sat 2:30pm Mark Oaten
Auckland Warriors 4 Wests Tigers 30 Ericsson Stadium Sat 7:30pm Tony Archer
Northern Eagles 18 Canberra Raiders 16 NorthPower Stadium Sat 7:30pm Moghseen Jadwat
Melbourne Storm 40 Newcastle Knights 4 Olympic Park Sun 2:30pm Bill Harrigan
Sydney Roosters 16 Sharks 14 Sydney Football Stadium Sun 2:30pm Steve Clark
Penrith Panthers 12 Bulldogs 16 Penrith Stadium Sun 2:30pm Tim Mander
Round 14 - May 5 / 6 / 7
Parramatta Eels 18 Melbourne Storm 8 Parramatta Stadium Fri 7:30pm Steve Clark
St George-Illawarra 54 Auckland Warriors 0 WIN Stadium Sat 2:30pm Tim Mander
Sharks 28 Northern Eagles 8 Toyota Park Sat 7:30pm Paul Simpkins
North Qld Cowboys 12 Bulldogs 32 Dairy Farmers Stadium Sat 7:30pm Tony Archer
Newcastle Knights 26 Penrith Panthers 32 Marathon Stadium Sun 2:30pm Mark Oaten
Wests Tigers 28 Sydney Roosters 24 Campbelltown Stadium Sun 2:30pm Moghseen Jadwat
Canberra Raiders Brisbane Broncos Bruce Stadium Mon 7:30pm Sean Hampstead
State Of Origin 1 - May 10
New South Wales 20 Queensland 16 Stadium Australia Wed 7:30pm Bill Harrigan
Round 15 - May 12 / 13 / 14
Melbourne Storm 40 Wests Tigers 10 Olympic Park Fri 7:30pm Paul Simpkins
Northern Eagles 14 Auckland Warriors 18 Brookvale Oval Sat 2:30pm Moghseen Jadwat
Bulldogs 24 Newcastle Knights 30 Stadium Australia Sat 7:30pm Steve Clark
Canberra Raiders 17 North Qld Cowboys 10 Bruce Stadium Sat 7:30pm Mark Oaten
Parramatta Eels 30 St George-Illawarra 24 Parramatta Stadium Sun 2:30pm Bill Harrigan
Brisbane Broncos 40 Sydney Roosters 14 ANZ Stadium Sun 2:30pm Tim Mander
Sharks 26 Penrith Panthers 28 Toyota Park Sun 2:30pm Sean Hampstead
Round 16 - May 19 / 20 / 21
Penrith Panthers 16 Parramatta Eels 14 Penrith Stadium Fri 7:30pm Steve Clark
Auckland Warriors 24 Bulldogs 12 Ericsson Stadium Sat 4:30pm (NZ) Mark Oaten
Sharks 26 Canberra Raiders 18 Toyota Park Sat 7:30pm Tim Mander
Sydney Roosters 32 St George-Illawarra 24 Sydney Football Stadium Sat 7:30pm Sean Hampstead
Melbourne Storm 16 Brisbane Broncos 12 Olympic Park Sun 2:30pm Moghseen Jadwat
Wests Tigers 36 Northern Eagles 18 Leichhardt Oval Sun 2:30pm Tony Archer
North Qld Cowboys 10 Newcastle Knights 18 Dairy Farmers Stadium Sun 2:30pm Paul Simpkins
State Of Origin 2 - May 24
Queensland 10 New South Wales 28 Suncorp Stadium Wed 7:30pm Bill Harrigan
Round 17 - May 26 / 27 / 28
Brisbane Broncos 32 Sharks 4 ANZ Stadium Fri 7:30pm Steve Clark
Newcastle Knights 30 Auckland Warriors 12 Marathon Stadium Sat 2:30pm Tim Mander
Melbourne Storm 20 Penrith Panthers 23 Olympic Park Sat 7:30pm Bill Harrigan
North Qld Cowboys 6 Parramatta Eels 20 Dairy Farmers Stadium Sat 7:30pm Moghseen Jadwat
St George-Illawarra 12 Northern Eagles 22 Sydney Football Stadium Sun 2:30pm Mark Oaten
Canberra Raiders 24 Wests Tigers 22 Bruce Stadium Sun 2:30pm Paul Simpkins
Bulldogs 22 Sydney Roosters 16 Stadium Australia Sun 2:30pm Sean Hampstead
Round 18 - Jun 2 / 3 / 4
Parramatta Eels Bulldogs Parramatta Stadium Fri 7:30pm Tim Mander
Sharks North Qld Cowboys Toyota Park Sat 2:30pm Mark Oaten
Northern Eagles Sydney Roosters NorthPower Stadium Sat 7:30pm Tony Archer
Auckland Warriors Canberra Raiders Ericsson Stadium Sat 7:30pm Moghseen Jadwat
Penrith Panthers Wests Tigers Penrith Stadium Sun 2:30pm Steve Clark
Newcastle Knights Brisbane Broncos Marathon Stadium Sun 2:30pm Sean Hampstead
St George-Illawarra Melbourne Storm WIN Stadium Sun 2:30pm Paul Simpkins
State Of Origin 3 - Jun 7
New South Wales 56 Queensland 16 Stadium Australia Wed 7:30pm Bill Harrigan
Round 19 - Jun 9 / 10 / 11
Wests Tigers 24 St George-Illawarra 36 Campbelltown Stadium Fri 7:30pm Tim Mander
Auckland Warriors 20 Penrith Panthers 24 Ericsson Stadium Sat 4:30pm (NZ) Sean Hampstead
Brisbane Broncos 26 North Qld Cowboys 16 ANZ Stadium Sat 7:30pm Tony Archer
Sydney Roosters 41 Melbourne Storm 6 Sydney Football Stadium Sun 2:30pm Steve Clark
Northern Eagles 12 Parramatta Eels 24 Brookvale Oval Sun 2:30pm Mark Oaten
Canberra Raiders 32 Newcastle Knights 24 Bruce Stadium Sun 7:30pm Bill Harrigan
Bulldogs 14 Sharks 26 Stadium Australia Mon 2:30pm Paul Simpkins
Round 20 - Jun 16 / 17 / 18
Parramatta Eels 0 Sydney Roosters 26 Parramatta Stadium Fri 7:30pm Bill Harrigan
Newcastle Knights 52 Northern Eagles 20 Marathon Stadium Sat 2:30pm Tony Archer
Bulldogs 14 Canberra Raiders 16 Stadium Australia Sat 7:30pm Tim Mander
North Qld Cowboys 28 Penrith Panthers 12 Dairy Farmers Stadium Sat 7:30pm Sean Hampstead
Sharks 40 St George-Illawarra 10 Toyota Park Sun 2:30pm Steve Clark
Brisbane Broncos 56 Wests Tigers 12 ANZ Stadium Sun 2:30pm Paul Simpkins
Melbourne Storm 56 Auckland Warriors 10 Olympic Park Sun 2:30pm Mark Oaten
Round 21 - Jun 23 / 24 / 25
Melbourne Storm 22 Sharks 16 Melbourne Cricket Ground Fri 7:30pm Tim Mander
Sydney Roosters 36 Auckland Warriors 4 Sydney Football Stadium Sat 2:30pm Mark Oaten
Bulldogs 18 Brisbane Broncos 48 Stadium Australia Sat 7:30pm Sean Hampstead
Penrith Panthers 36 Canberra Raiders 14 Penrith Stadium Sat 7:30pm Paul Simpkins
Parramatta Eels 16 Wests Tigers 18 Parramatta Stadium Sun 2:30pm Steve Clark
St George-Illawarra 36 Newcastle Knights 24 Sydney Football Stadium Sun 2:30pm Bill Harrigan
Northern Eagles 24 North Qld Cowboys 12 NorthPower Stadium Sun 2:30pm Tony Archer
Round 22 - Jun 30 / Jul 1 / 2
Newcastle Knights 46 Sydney Roosters 12 Marathon Stadium Fri 7:30pm Paul Simpkins
Auckland Warriors 10 Parramatta Eels 11 Ericsson Stadium Fri 7:30pm Tony Archer
Canberra Raiders 20 St George-Illawarra 30 Bruce Stadium Sat 2:30pm Steve Clark
Wests Tigers 24 Sharks 22 Leichhardt Oval Sat 7:30pm Bill Harrigan
North Qld Cowboys 22 Melbourne Storm 26 Dairy Farmers Stadium Sat 7:30pm Moghseen Jadwat
Brisbane Broncos 48 Penrith Panthers 6 ANZ Stadium Sun 2:30pm Tim Mander
Northern Eagles 30 Bulldogs 22 Brookvale Oval Sun 2:30pm Mark Oaten
Round 23 - Jul 7 / 8 / 9
Parramatta Eels 22 Newcastle Knights 18 Parramatta Stadium Fri 7:30pm Tim Mander
Melbourne Storm 22 Bulldogs 31 Olympic Park Sat 2:30pm Steve Clark
Penrith Panthers 42 St George-Illawarra 12 Penrith Stadium Sat 7:30pm Bill Harrigan
Sharks 22 Auckland Warriors 12 Toyota Park Sat 7:30pm Moghseen Jadwat
Canberra Raiders 40 Sydney Roosters 12 Bruce Stadium Sun 2:30pm Paul Simpkins
Brisbane Broncos 32 Northern Eagles 22 ANZ Stadium Sun 2:30pm Mark Oaten
North Qld Cowboys 38 Wests Tigers 26 Dairy Farmers Stadium Sun2:30pm Sean Hampstead
Round 24 - Jul 14 / 15 / 16
Newcastle Knights 20 Sharks 16 Marathon Stadium Fri 7:30pm Steve Clark
Parramatta Eels 48 Canberra Raiders 10 Parramatta Stadium Sat 2:30pm Bill Harrigan
Auckland Warriors 44 North Qld Cowboys 12 Ericsson Stadium Sat 7:30pm Moghseen Jadwat
Northern Eagles 26 Melbourne Storm 38 NorthPower Stadium Sat 7:30pm Sean Hampstead
St George-Illawarra 14 Brisbane Broncos 44 WIN Stadium Sun 2:30pm Mark Oaten
Sydney Roosters 40 Penrith Panthers 14 Sydney Football Stadium Sun 2:30pm Tim Mander
Bulldogs 36 Wests Tigers 26 Stadium Australia Sun 2:30pm Paul Simpkins
Round 25 - Jul 21 / 22 / 23
Melbourne Storm 16 Canberra Raiders 20 Olympic Park Fri 7:30pm Tim Mander
Brisbane Broncos 38 Auckland Warriors 20 ANZ Stadium Sat 2:30pm Sean Hampstead
Penrith Panthers 32 Northern Eagles 26 Penrith Stadium Sat 7:30pm Moghseen Jadwat
North Qld Cowboys 20 Sydney Roosters 36 Dairy Farmers Stadium Sat 7:30pm Mark Oaten
Sharks 34 Parramatta Eels 18 Toyota Park Sun 2:30pm Paul Simpkins
Wests Tigers 26 Newcastle Knights 34 Campbelltown Stadium Sun 2:30pm Bill Harrigan
Bulldogs 10 St George-Illawarra 28 Stadium Australia Sun 2:30pm Steve Clark
Round 26 - Jul 24 / 25 / 26
Sydney Roosters 28 Brisbane Broncos 0 Sydney Football Stadium Fri 7:30pm Mark Oaten
Wests Tigers 26 Melbourne Storm 36 Campbelltown Stadium Sat 2:30pm Steve Clark
St George-Illawarra 24 Parramatta Eels 32 Sydney Football Stadium Sat 7:30pm Tim Mander
North Qld Cowboys 14 Canberra Raiders 28 Dairy Farmers Stadium Sat 7:30pm Moghseen Jadwat
Penrith Panthers 44 Sharks 6 Penrith Stadium Sun 2:30pm Bill Harrigan
Newcastle Knights 28 Bulldogs 16 Marathon Stadium Sun 2:30pm Sean Hampstead
Auckland Warriors 32 Northern Eagles 22 Ericsson Stadium Sun 2:30pm Tony Archer

NRL SMOKE FREE FINAL SERIES - WEEK ONE
1st QUALIFYING FINAL - August 4
Canberra Raiders CANBERRA RAIDERS 34 Penrith Panthers PENRITH PANTHERS 16 Bruce Stadium Friday 7.30pm Stephen Clark 18,479
2nd QUALIFYING FINAL - August 5
Newcastle Knights NEWCASTLE KNIGHTS 30 Melbourne Storm MELBOURNE STORM 16 Marathon Stadium Saturday 2.30pm Tim Mander 20,597
3rd QUALIFYING FINAL - August 5
Sydney Roosters SYDNEY ROOSTERS 8 Parramatta Eels PARRAMATTA EELS 32 Sydney Football Stadium Saturday 7.30pm Bill Harrigan 21,377
4th QUALIFYING FINAL - August 5
Brisbane Broncos BRISBANE BRONCOS 34 Cronulla Sharks THE SHARKS 20 ANZ Stadium Sunday 2.30pm Paul Simpkins 25,831
NRL SMOKE FREE FINAL SERIES - WEEK TWO
1st SEMI FINAL - August 12
Parramatta Eels PARRAMATTA EELS 28 Penrith Panthers PENRITH PANTHERS 10 Sydney Football Stadium Saturday 7.30pm Bill Harrigan 25,746
2nd SEMI FINAL - August 13
Canberra Raiders CANBERRA RAIDERS 10 Sydney Roosters SYDNEY ROOSTERS 38 Sydney Football Stadium Sunday 2.30pm Tim Mander 16,441
NRL SMOKE FREE FINAL SERIES - WEEK THREE
1st PRELIMINARY FINAL - August 19
Newcastle Knights NEWCASTLE KNIGHTS 20 Sydney Roosters SYDNEY ROOSTERS 26 Sydney Football Stadium Saturday 7.30pm Bill Harrigan 33,727
2nd PRELIMINARY FINAL - August 20
Brisbane Broncos BRISBANE BRONCOS 16 Parramatta Eels PARRAMATTA EELS 10 Stadium Australia Sunday 2.30pm Tim Mander 31,087
NRL SMOKE FREE GRAND FINAL - August 27
Sydney Roosters SYDNEY ROOSTERS 6 (Craig Fitzgibbon try; Luke Phillips goal) Brisbane Broncos BRISBANE BRONCOS 14 (Wendell Sailor, Lote Tuqiri tries, Michael DeVere 3 goals) Stadium Australia Sunday 2.30pm Bill Harrigan 92,277

Up ] 2000 Stats ]

Got an opinion on Rugby League issues? Put you two cents worth in the Rugby League Fans Message Board.

Whilst you're here, please sign my Guestbook.

If you have comments or suggestions, email me at misterfixit@netscape.net MailEF.gif (4196 bytes)

This page created with Netscape Composer

netscape.gif (8908 bytes)

and modified with Microsoft FrontPage98

frontpag.gif (9866 bytes)

Last updated 05 November 2000